V četrtek, 11. 4. 2024, je Osnovna šola Simona Gregorčiča Kobarid odprla svoja vrata za starše, stare starše in sorodnike naših učencev ter bivše učitelje.

Dan odprtih vrat so otvorili ravnatelj s toplim pozdravom in melodije šolskega benda The Time Keepers. Raziskovanje šole in šolskih učilnic se je lahko pričelo. Učenci razredne stopnje so predstavljali svoj pouk, predmetna stopnja pa je predstavila »življenje« vsakega šolskega predmeta po učilnicah. Obiskovalci so si lahko ogledali likovne izdelke učencev, v glasbeni učilnici so se lahko preizkusili v igranju na razne inštrumente, pri fiziki pa so raziskovali astronomijo. Origami so izdelovali v tehniki, v učilnici geografije in pri naravoslovju so se preizkušali z didaktičnimi igrami. V učilnici slovenščine so si ogledali zvezke učencev, se preizkusili v igranju družabnih iger na temo slovenskega jezika in slovenske književnosti. Več jezikov znaš, več veljaš je bil slogan tujih jezikov, kjer so se starši in zlasti stari starši preizkusili v znanju angleščine, italijanščine in francoščine. Pri zgodovini si se lahko vrnil v čas svojega šolanja in opravljal preizkus znanja. Bilo pa je predstavljeno tudi poklicno usmerjanje, kjer so si obiskovalci lahko ogledali možnosti nadaljnjega vpisa. Ugotovili so lahko, kako izuriti koncentracijo in spomin. V šolski knjižnici so se odvijali pravi šahovski dvoboji med učenci in starši. Roboti zavzemajo vedno večji del našega življenja in to so želeli prikazati učenci in njihova učiteljica v računalniški učilnici. Devetaki so se v telovadnici pomerili v odbojki proti staršem in učiteljem, v šolski jedilnici pa je obiskovalce ob koncu raziskovanja šole pričakala pogostitev in druženje. Na dnevu odprtih vrat so straši in ostali gosti lahko donirali v šolski sklad sredstva, ki se bodo porabila za nakup opreme za tehnično učilnico.

Hvala vsem mentorjem in obiskovalcem, ki so donirali v šolski sklad!

Prispevek pripravili: Mojca Žuber in Maja Svetičič, 8. a