Osnovni cilj projekta je vzgajanje, ozaveščanje in usposabljanje za sprejemanje aktivne vloge v življenju posameznika kot dela globalne vizije sveta. Je interdisciplinarni projekt odprtega učnega okolja. Takšen je tudi vpet v šolski kurikulum. Vse šolsko leto se odvija pri pouku in drugih šolskih dejavnostih na razpisano globalno temo. Lahko se izvaja z različnimi skupinami učencev (vsi učenci šole, določena triada, razred, interesna dejavnost, raziskovalna skupina ipd.), prilagajajo se cilji, vsebine, zahtevnost itd.

Učenci iz naše šole so tudi sodelovali na projektu in poslali svoje kapljice z dobrimi misli.

Na OŠ Frana Kranjca so znova uspešno zaključili nacionalni projekt Drevo = Življenje, ki ga na tej celjski šoli izvajajo že vse od leta 2005. Rezultat projekta je tudi razstava ‘Kapljice’ (foto: OŠ Frana Kranjca)

(Skupno 3 obiskov, današnjih obiskov 1)