V šolskem letu 2021/2022 je bil objavljen razpis 9. literarnega natečaja Pavčkove vitice. Odziv je bil izjemen, saj se je na natečaj  pod budnim očesom 104 mentorjev odzvalo več kot 400 učencev iz 73 slovenskih osnovnih šol. Rdeča nit pesniškega ustvarjanja je bila pesem Toneta Pavčka Vsi naši otroci, po kateri je bil poimenovan tudi zbornik, v katerega so organizatorji uvrstili 413 pesmi. Strokovna ocenjevalna komisija je med prispelimi deli iz vseh treh kategorij izbrala devet najboljših pesmi, ki so bile nagrajene.

Nagrado za najboljšo pesem učencev 9. razreda, je prejela pesem našega bivšega učenca, ki je v lanskem šolskem letu obiskoval 9. razred, Vida Lavrenčiča. Spodnjo pesem je napisal pod mentorstvom učiteljice Nataše Špolad Manfreda.

Objava: Nataša Špolad Manfreda

Foto: Organizator Pavčkove vitice

OTROCI KOT KNJIGA

Vsi naši otroci so kot najboljša knjiga.

Nekateri so široko odprti,

drugi vase zaprti.

Nekateri te nasmejijo,

drugi veliko naučijo.

Nekateri so majhni kot žepna knjiga,

drugi veliki kot enciklopedija.

Zabavne vzameš v svet,

resne postaviš za peč.

Z lepimi se kiti mama,

z modrimi baha se tata.

Vsi so nam dani kratek čas,

da nas naučijo misli brati

in ne samo za okras.

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)