Spoštovani starši!

Lepo povabljeni na spletno predavanje predavateljice Petre Založnik z naslovom: KAKO POMAGATI OTROKU PRI IZBIRI ŠOLE OZIROMA POKLICA, ki bo v torek, 7. 12. 2021 ob 18 uri na spletni platformi ZOOM.  Predavanje bo trajalo dve šolski uri oziroma 1 uro in 30 minut. Na predavanje se lahko prijavite na spodnji povezavi.

Starši imamo pomembno vlogo pri kariernem načrtovanju in odločanju svojih otrok. Prav zato je ključnega pomena, da smo na svojo podporo in pomoč mladostnikom dobro pripravljeni in opremljeni z različnimi informacijami, znanji in veščinami. V spletnem predavanju z naslovom »Kako lahko pomagam otroku pri izbiri šole oziroma poklica« bomo predstavili vlogo in vpliv staršev pri kariernem načrtovanju in odločanju mladostnikov. Osvetlili bomo tudi razlike med kariero nekoč in danes, pogledali kakšne so napovedi na trgu dela in osvetlili pomen razvoja kompetenc. Spletno predavanje pa bo vključevalo tudi predstavitev konkretnih primerov in nasvetov, kako lahko starši otrokom pomagamo razvijati tiste veščine, ki bodo otroku pomagala pri izbiri šole oziroma poklica.

V okviru spletnega predavanja bomo tako predstavili naslednje vsebine:

  • Kako pomagati otroku pri kariernem načrtovanju in odločanju ter čemu se izogniti.
  • Na katere izzive naletijo mladi pri kariernem odločanju in kako jim lahko pri tem kot starši stojimo ob strani.
  • Pomen pravočasne priprave mladostnika na karierno odločanje.
  • Spoznavanje ključnih področij, ki so pomembna za karierno načrtovanje in odločanje mladostnikov.
  • Predstavitev prehodov med posameznimi stopnjami srednješolskega izobraževanja.
  • Ključne veščine staršev za učinkovito komunikacijo z mladostniki.

Povezava do predavanja – klik.

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 953 1994 4662

Passcode: 176413

Prijazen pozdrav,

Mateja Matajurc, svetovalna delavka

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)