Občina Kobarid je skupaj z Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kobarid pripravila Načrt varne šolske poti v vseh krajih v občini, kjer so šole oz. podružnične šoli in vrtci. V postopku so sodelovali predstavniki šole, lokalne in krajevne skupnosti, sveta staršev, policije in presojevalca varnosti cest. Načrt je na 4. redni seji obravnaval in potrdil Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Kobarid.

Občina Kobarid je z urejanjem varne šolske pešpoti že začela in jo bo v četrtek, 22. oktobra 2016,  v okviru Evropskega tedna mobilnosti, uradno otvorila. (Uradni del s kulturnim programom OŠ Kobarid bo potekal na Šarfovi ulici, pri asfaltnem igrišču, s pričetkom ob 10.30 uri)

Ureditev varnih šolskih poti v skladu s sprejetim načrtom je večletni projekt, ki se bo postopoma realiziral v okviru proračunskih sredstev.

Načrt šolskih poti in povezavo do aplikacije Šolska pot Kobarid si lahko ogledate na povezavi:

Objavila:

Olga Drole, pomočnica ravnateljice