PRVI ŠOLSKI DAN 201617 036

Letos smo prvošolcem pripravili skupni slavnostni sprejem. Slovesnosti, ki je potekala na centralni šoli, se je v spremstvu staršev udeležilo kar 40 otrok. 26 jih bo hodilo k pouku na centralno šolo,ostali pa na podružnične šole. 6  jih bo v Smasteh, 2 v Breginju in 6 v Drežnici.

Poleg ravnateljice Melite Jakelj, so prvošolce nagovorili še kobariški župan Robert Kavčič,  predstavnica občine Nataša Hvala Ivančič, direktorica Planike Anka Miklavič Lipušček in redar Janko Volarič. Na prireditvi je nastopil tudi šolski pevski zbor Slavček. Občina Kobarid je poskrbela za varnost otrok in jim podarila nezgodno zavarovanje, odsevni brezrokavnik in kresničko. Mlekarna Planika pa je vsakemu prvošolcu izdelala sir. Sledil je ogled operne pravljice Sneguljčica.

Po končanem kulturnem programu so se prvošolci ločili in odšli s svojimi učiteljicami na svoje šole. Sledilo je še druženje in sladkanje s torto.

Fotografije: Nataša Hvala Ivančič

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)