2016_04_15_sorica

Kaj se ob spoznavanju vseh mogočih tolkal še da pripraviti v dobri uri ? … Pravi KONCERT … poglejte filmček.

Na sončno petkovo jutro smo se odpeljali proti Sorici. Kulturni dan je bil namenjen spoznavanju glasbene in likovne umetnosti. Obiskali smo Groharjevo domačijo, kjer se je rodil slovenski impresionistični slikar Ivan Grohar. Na domačiji nas je sprejel prijazen gospod Gašper.  Vodil nas je skozi glasbeno in likovno delavnico. Vzdušje je bilo sproščeno, a delovno. Spoznali smo vsa mogoča tolkala in sestavili tolkalni orkester Slavčki Posočja. Počutili smo se kot profesionalni glasbeniki. Res smo se potrudili in izvedli koncert na taki ravni, da je bil še naš dirigent z nami zadovoljen. Čas ob glasbi je prehitro minil in preostanek dneva smo preživeli v likovnem ateljeju. Spoznali nekaj utrinkov iz življenja Ivana Groharja in tehniko risanja s svinčnikom z uporabo senčenja. Bili smo presenečeni, da se lahko v tako kratkem času ustvari zares lepo risbo. Iz slikovite gorske vasice smo se spustili nazaj v Baško grapo, od tam pa po Soški dolini spet domov.

Iz pripovedi o dogodku učencev Iva Rot in Sare Bric povzela Mateja Č. Skočir

fotografije in film: Olga Drole

 

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)