Na literarnem natečaju »Moja rodna domovina« z naslovom Slovenija praznuje 25. rojstni dan je učenec VID URŠIČ iz 7. a razreda prejel priznanje za nagrajeno literarno delo – esej.
Priznanje in medaljo je prejel iz rok ministrice za obrambo, gospe Andreje Katič, na zaključni prireditvi, ki je bila v torek, 5. 4. 2016, v Ljubljani. Na prireditvi, ki se jo je poleg organizatorjev, nagrajencev, mentorjev, staršev udeležilo tudi mnogo drugih gostov in pomembnih osebnosti, je Vid predstavil tudi kratek povzetek svojega literarnega prispevka na temo domovina. Njegov celoten esej pa je objavljen tudi v knjižni publikaciji 8. literarnega natečaja.
V sklopu nagrade se je Vid udeležil tudi nagradnega izleta, vožnje z ladjo po Ljubljanici in vodenega ogleda prestolnice, znamenitosti in predstavitve zgodovine mesta Ljubljane. Organizatorji so poskrbeli tudi za okusno kosilo in zares prijetno počutje.
Objavila: mentorica Božica Špolad Žuber
Foto: Vid Uršič in mentorica

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     2016_04_05_priznanje1

 

DSCN7752      DSCN7753

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)