DSCN7594

 

 

 

 

 

 

 

V sredo, 27. 1. 2016, smo se odpravili proti Postojni. Upali smo, da si bomo ogledali veliko stvari. Najprej smo se peljali v Predjamski grad. Tam nas je čakala vodička Sergeja. Spoznali smo legendo o Erazmu Predjamskem. Najbolj nas je pretresla mučilnica. Sledila je pot do Postojnske jame, v kateri smo občudovali raznovrstne kapnike. Najlepša nam je bila Koncertna dvorana. Ob koncu ogleda smo videli še človeške ribice. Bile so majhne, a zelo posebne. V paviljonu  EXPO Kras smo si ogledali fosile, metulje, jamske živali … Pozno popoldne smo se zapeljali do Cerkniškega jezera in v Jezerski hram, kjer nam je lastnik predstavil delovanje jezera in povedal legendo o dveh grofih. Vožnjo proti domu smo si krajšali s pripovedovanjem legend. Bilo je zelo lepo.

Ivana Lišter, 5.a

(Skupno 230 obiskov, današnjih obiskov 1)