V začetku septembra smo na Osnovni šoli Simona Gregorčiča v Kobaridu gostili organizatorja in člana humanitarne odprave v Nepal, gospoda Mirana Tonklija. Predstavil  nam je nepalski kraj Laprak, kjer bodo z ekipo šestnajstih prostovoljcev iz Kobarida in okolice pomagali pri popotresni obnovi vasi.

Humanitarni akciji smo se pridružili tudi učenci in zaposleni na OŠ Kobarid.  Zbirali smo prostovoljne denarne prispevke,  pisala in šolske potrebščine. Zbrali smo več kot 400 evrov, veliko barvic, flomastrov, svinčnikov, peresnic ter šilčkov, ki jih bodo člani odprave izročili otrokom iz porušene nepalske vasi Laprak.

Zahvaljujemo se vsem, ki ste z denarnim prispevkom ali podarjenim pisalom podprli humanitarno odpravo v Nepal.

 

 

 

Mateja Matajurc,

svetovalna delavka


(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)