piran

V petek, 5. 6. 2015, smo učenke šolskega novinarstva in pevke MPZ odšle na našo Obalo. Najprej smo si ogledali RTV hišo v Kopru. Urednik Matej Sukič nam je predstavil, kako poteka delo na terenu in v pisarnah ter kdo je zadolžen za različna opravila. Najbolj všeč nam je bilo, ko smo si ogledali studio, v katerem snemajo Primorski dnevnik.

met4 met1

met2 met3

Po končanem ogledu smo se odpravili v Osnovno šolo z italijanskim učnim jezikom Vincenzo e Diego de Castro Piran, kjer so nam pokazali, kako poteka pouk v italijanščini in nam razkazali šolske prostore. Zapeli smo nekaj pesmi, ki smo se jih učenke MPZ-ja naučile v tem šolskem letu. Zahvalili smo se ge. učiteljici Mojci Stancich in odšli na Tartinijev trg. Piran smo spoznavali skozi kviz Objemi Piran in ujemi zaklad.

sola2 sola1

Končno je napočil čas, ki smo ga bili vsi veseli- kopanje. Odšli smo na plažo v Fieso in tam preživeli nekaj nepozabnih ur.

Napisala: Nuša Rutar, 9. a

facebook TV KOPER:

Objavil/a TV Koper Capodistria dne Petek, 05. junij 2015

Objavil/a TV Koper Capodistria dne Petek, 05. junij 2015

(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)