V sredo – 20. maja, smo se četrtarji še zadnjič v tem šolskem letu podali po poteh naše domače pokrajine. Iz Kobarida smo se odpeljali v BREGINJSKI KOT.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

Po poti smo pridno zapisovali imena vasi, skozi katere smo potovali. Najzahodnejše vasi v Sloveniji – Robidišč si nismo ogledali, zapeljali pa smo se do razgledne točke pred vasjo Logje, kjer smo imeli lep pogled na BREGINJSKI KOT in reko NADIŽO. Naš končni cilj je bil Breginj, kjer smo obiskali arhitekturni in etnološki spomenik – MUZEJSKO JEDRO BREGINJ. Da smo si lahko predmete, arhitekturo in pokrajino lažje predstavljali, so nam pomagali učenci PŠ Breginj, učiteljici Tatjana in Sabina ter gospod Pavle Tonkli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                             OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)