Mercator center Koper je 17. marca 2015 gostil turistično tržnico 29. festivala Turizmu pomaga lastna glava na temo ZGODBE TURIZMA. Na njej so mladi dvanajstih osnovnih šol obiskovalcem centra predstavili svoje lokalne zgodbe in njihove junake, ki že obstajajo ali pa že delujejo kot turistični produkt in temeljijo na legendah, ljudskih pripovedkah, naravnih danostih, lahko pa tudi na sodobnih pojavih in dogodkih.skupna

Kot smo že poročali smo se učenci PŠ Breginj, pod vodstvom mentoric učiteljic, udeležili festivala in v močni konkurenci velikih šol prislužili ZLATO PRIZNANJE ter se uvrstili na zaključno tržnico najboljših v Sloveniji. Prepričali smo z nalogo »TAKO DOBER, DA BI GA KAR UKRADEL!« ter predstavitvijo na stojnici, kjer je mrgolelo malih krivopetk izpod Stola, ki so vabile obiskovalce. Pastirčki iz zgodbe o Panjutih roparjih, pa so promovirali naš osrednji turistični proizvod sir Panjut, ki smo ga zasnovali skupaj z mlekarno Planika Kobarid in je že naprodaj v njihovi trgovini.Tam je na ogled tudi delček naše predstavitve.

ples

pastirčki  

pinja          sirarnica

(Skupno 212 obiskov, današnjih obiskov 1)