Oktober je mesec, v katerem praznuje naša občina. Mesec, v katerem se je pred 170 leti rodil poet naših krajev – Simon Gregorčič.

lucka_01

Na predvečer njegovega rojstva, 14. oktobra, smo se mu pri spomeniku na kobariškem trgu poklonili tudi učenci naše šole. V njegov spomin in v spomin 100. obletnice začetka prve svetovne vojne, ki je močno zaznamovala naše kraje, smo pripravili vsakoletni recital Prižgimo lučko pesniku. Z njegovo preroško pesmijo o krvavi Soči smo vlekli nit skozi recital, ki je bil tokrat vojno obarvan. Ob prebiranju pisem in dnevniških zapisov domačinov, ki so skusili boje ob Soči, smo se ovedli, da smo lahko srečni, da bivamo v miru, govorimo svoj jezik in uživamo v življenju ob čarobni lepotici Soči.

Ponavljali smo s pesnikom: “Tu rod je moj, tu moj je kraj, tu živel rad bi vekomaj!

Recital smo na pesnikov rojstni dan ponovili na šoli tudi za vse učence.

Deana Ivančič in Mateja Č. Skočir, mentorici

(Skupno 239 obiskov, današnjih obiskov 1)