V dogodke ob 100-letnici prve svetovne vojne se bomo vključili z različnimi dejavnostmi v vseh razredih in pri večini predmetov. Predvidene dejavnosti so naslednje: branje in poustvarjanje literarnih del na temo prve svetovne vojne, izdelava bibliografije literarnih del s to tematiko, pisanje haiku poezije, likovno ustvarjanje, zgodovinska raziskava o imenih ulic v Kobaridu nekoč in danes, raziskava prehrane vojakov med prvo svetovno vojno, obisk muzejev na prostem v okviru športnega dne, foto natečaj, izdelava zemljevida vojaških pokopališč, dramska uprizoritev, vojaške in domoljubne pesmi…

Mentorji učencem bodo razredniki ter učitelji posameznih predmetov. Projekt se bo zaključil konec maja 2015 ob obletnici začetka bojev na Soški fronti. Ob zaključku bomo pripravili kulturno prireditev in priložnostne razstave.

Koordinator projekta: Simon Skočir.

1vojna_3_projekt

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)