22. 5. 2014 smo učenci petih razredov na centralni šoli ter podružnični šoli Breginj obiskali 16. Belarjeve dneve v Trenti. 

IMG_3570a

 

Spoznali smo Soško pot, ki nas je vodila do spomenika dr.  Juliusa Kugyja, kjer smo se poučili o njegovem delu ter okoliških naravnih značilnostih. Pot nas je vodila mimo Turarjeve domačije (značilne trentarske hiše) do korit Mlinarice. Zgodovino nekdanjega središča Trente smo poslušali v cerkvi Device Marije Lavretanske, kjer je bila prav nam obiskovalcem na čast prvič postavljen na ogled kip temnopolte Marije Lavretanske. Po tem smo si ogledali še Alpski botanični vrt Juliana, nato pa skok v avtobus in odhiteli smo na strokovno vodenje po razstavah Informacijskega središča TNP Dom Trenta. Pogostili so nas s tipično trentarsko jedjo – »čompe ‘n ovčja skuta«.


Prežveli smo krasen dan, kar se lahko vidi tudi po nekaj ovekovečenih utrinkih.

Evelina Kravanja

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)