3

V četrtek, 8. 5. 2014, smo se učenci, ki smo se najbolje uvrstili na tekmovanju iz angleščine, udeležili srečanja z angleškim mladinskim pisateljem Marcusom Sedgwickom.

 

 2

Šolska knjižničarka in učiteljica angleščine sta nas prej pripravili na srečanje in nam povedali nekaj o pisatelju in njegovih delih. Prišli so tudi učenci z osnovnih šol iz Tolmina, Mosta na Soči in Bovca. Zbrali smo se v pritličju knjižnice Tolmin, kjer nam je Marcus Sedgwick pripovedoval o svojem pisanju in svojem življenju. Postavljali smo mu lahko vprašanja. Ob zaključku srečanja je podelil nagrade dvema učencema iz Bovca, ki sta se najbolje uvrstila na literarnem natečaju Bralnice pod slamnikom.

Dobili smo vtis o tem, kako pisatelji živijo svoje življenje in uživali v poslušanju britanske angleščine.


Tinkara Uršič Fratina, 9. b

 

Foto: Arhiv Knjižnica Cirila Kosmača Tolmin

Spletna novica: Martina Kozorog Kenda

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)