1_Slepota

 

V četrtek, 6. 3. 2014, smo učenci osmega in devetega razreda na delavnici bolje spoznali življenje slepih in slabovidnih oseb. Člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Nova Gorica so nam pripravili tri skupine. V prvi smo gledali z različnimi očali, ki so predstavljala različne okvare vida in spoznali smo različne družabne igre. V drugi skupini smo s tipkalnim strojem vsak posebej napisali svoja imena z Braillovo pisavo. V tretjem delu pa smo na šolskem hodniku s prekritimi očmi hodili z belo palico za slepe in ugotovili, da je to nam videčim kar težko.

 

Delavnica je bila zelo dobra in nam je omogočila, da smo bolje spoznali življenje slepih in slabovidnih ljudi in se vanj vživeli.

2_Slepota       3_Slepota


Napisali: Sara Matelič in Katarina Uršič, 9. a

Več si lahko preberete: Umetnost življenja s slabovidnostjo.


Spletna novica: Martina K. Kenda

 

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)