DSC_6284_pomanj

Gledališka skupina Slavček , ki jo sestavlja  18 učenk in učencev 7., 8. in 9. razreda je v torek, 11. februarja 2014, ponovno navdušila.

Pod mentorstvom  Nataše Špolad Manfreda in ob pomoči scenografinje Metke Sok Razpet ter tehnika Cirila Makovca se je skupina predstavila s predstavo z naslovom Skrivnosti s šolskega veceja avtorice Olge Paušič, ki   prikazuje utrinke iz življenja starejših osnovnošolcev, ki nikakor ni le preprosto in veselo. Prizorišče je dekliško šolsko stranišče, kjer se odvijajo prizori zaupnih pogovorov, izsiljevanj, lumparij in kjer se nenazadnje srečata svetova odraslih in otrok.

Po dveh predstavah, eni za osnovnošolce in eni za občane, se skupina pripravlja na gostovanja na bližnjih šolah in v Italiji.

Zapisala: Nataša Špolad Manfreda
Foto: Sara Matelič, 9. a