V torek, 21. maja 2013, so imeli učenci 9-ih razredov kulturni dan, na katerem so se še podrobneje seznanili z življenjem in delom Cirila Kosmača.

21052013977_kosma_13_3

Z učiteljicami Marinko Velikonja, Nataša Špolad Manfreda, Petro Guna in Auroro Calvet so se zjutraj najprej odpravili v tolminsko knjižnico, ki nosi ime prav po pisatelju Cirilu Kosmaču. Knjižničarki sta pripravili zanimivo srečanje, ki je bilo lep uvod v nadaljevanje kulturnega dne. Sledil je obisk Kosmačeve domačije na Slapu ob Idrijci, kjer je gospa Karla Kofol, velika poznavalka Kosmača, na zelo zanimiv in privlačen način predstavila pisatelja, njegovo življenje, njegovo delo in življenje njegovih domačih. Učenci so ob tem reševali tudi delovne liste. Kulturni dan se je zaključil z obiskom pisateljevega groba v Ročah, kamor vsako leto kobariški devetošolci položijo tudi cvetje.

Spoznavanje Kosmača pa se ni zaključilo s kulturnim dnem, ampak se bo nadaljevalo tudi v razredu, predvsem s spoznavanjem pisatelja skozi njegova dela.

Objavila: Nataša Špolad Manfreda

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)