031 

V nedeljo 24. marca je na naši podružnici potekalo tradicionalno srečanje med Breginjskim Kotom in sosednjimi Terskimi in Nadiškimi dolinami, na katerem so zopet navdušili učenci z dramatizacijo v domačem narečju.

 

   

Oživeli smo del objavljenih zapiskov, ki jih je pred leti zbral prof. Janez Dolenc in so bili objavljeni v letošnjem Trinkovem koledarju. S humorno dramatizacijo je bil prikazan star običaj, ko so otroci hodili PO ŠTRUKJE ob poroki. Pohvalno je, da so v igri sodelovale tudi učenke višjih razredov. Kulturni program so obogatili tudi otroci iz vrtca Breginj in mladinski zbor OŠ Kobarid.

Spregovorili so predsednik KS Breginj, podžupanja občine Kobarid in predsednica kulturnega društva Stol. Urednica Trinkovega koledarja pa je predstavila vsebino letošnjega zbornika.

 

028039                                                                    

040                          030

                             

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)