vrsno_2013

V torek, 16. 4. 2013,  smo se učenci sedmih razredov opravili na kulturni dan na Vrsno , kjer smo si ogledali Gregorčičevo rojstno hišo. Najprej so nam  učiteljice v razredu razdelile delovne liste, ob tem smo se pogovarjali o Simonu Gregorčiču in recitirali pesem Soči. Potem smo se z avtobusom odpeljali na Vrsno. Tam nas je že čakala gospa Gregorčič, ki nam je predstavila  najpomembnejše dogodke v življenju Simona Gregorčiča in nas vodila po njegovi rojstni hiši. Hišo smo si ogledali v dveh skupinah. Ob tem smo reševali tudi učne liste.   V  zgornjem  delu hiše so bili  razstavljeni Gregorčičevi osebni predmeti, njegova dela in postelja, omara in nočna omarica, v spodnjem delu hiše pa smo si ogledali  Gregorčičevo družinsko drevo, izbo  in kuhinjo.  Na kratkem sprehodu na konec vasi smo videli  še Gregorčičev slap.  Nato smo se z avtobusom odpeljali do Libušenj, kjer smo si ogledali cerkev sv. Duha, kjer je bil krščen Simon Gregorčič. Kulturni dan smo zaključili v šoli, kjer smo učenci strnili svoje občutke in doživetja.

 

 

Objavila: Ana Kurinčič, 7.b

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)