Ob zaključku bralne značke nas je v torek, 14. maja, obiskal prekmurski pisatelj Feri Lainšček, vsestranski literarni ustvarjalec za vse generacije, »pripovedovalec zgodb«, kot se rad poimenuje sam. Srečanje z njim je potekalo v dveh delih, najprej za učence predmetne stopnje, nato pa še za učence razredne stopnje, podružničnih šol in skupino predšolskih otrok. Pogovor z avtorjem sta vodila Mladen Agbaba in Mojca Žuber. Njegove pesmi sta recitirala Žan Sivec in Mladen Agbaba.

Avtor nam je povedal marsikaj zanimivega o svojem življenju in ustvarjanju, o izkušnjah, ki so sooblikovale njegov pogled na življenje, o srečevanjih z Romi, o vrednotah, ki jih ceni in so del vseh nas. Navdušil nas je s svojo odkritosrčnostjo, z mislimi o dobrem, s preprostostjo, z domiselnimi odgovori, predvsem pa s pogledom na svet skozi oči ljubezni. Tiste prave, iskrene in globoke, ki ima moč in nas povezuje. Tako je še danes ljubezen njegov glavni navdih za ustvarjanje.

(Skupno 343 obiskov, današnjih obiskov 2)