V sredo, 15. novembra, so učenci treh 6. razredov izdelovali animirane filme na temo stereotipov o Francozih.

Učiteljice Tanja Sivec Rutar, Nina Levpušček Melinc in Urška Rijavec so se v posameznem 6. razredu z učenci najprej pogovarjale o stereotipih, jih primerjale s predsodki in nato po skupinah poiskale zanimive ideje za kratko zgodbico na temo enega izmed francoskih stereotipov.

Sledilo je ustvarjalno izdelovanje figuric in scenografije, nato pa še tehnični del, kjer so učenci s pomočjo posebne aplikacije in tablic poslikali zgodbo in jo zložili v kratek filmček. Šestošolci so ob izdelovanju sprostili svojo ustvarjalno žilico in uživali v sproščenem ekipnem delu.

Rezultate tehniškega dne, ki so jih v celoti, od ideje do izdelka, ustvarili sami učenci, si lahko ogledate tukaj:

(Skupno 228 obiskov, današnjih obiskov 1)