V torek, 24. 10. 2023, smo se ljubitelji umetnosti zbrali v šolski knjižnici na kratki, a slovesni otvoritvi likovne razstave učenke 7. b razreda Lije Tonkli.

Staš Koren iz 7. c, sicer učenec saksofona v GŠ Tolmin pri prof. Stašiću, je na svoj instrument zaigral uvodno melodijo, ki je v knjižnico pritegnila še nekaj dodatnih radovednežev.

Učiteljica likovne umetnosti Petra Škrjanc je povedala nekaj besed o Lijinem ustvarjanju in še posebej poudarila svežino in živost njenih risb in slik. Lija je zagnana in nadarjena mlada ustvarjalka, slikanja in risanja se uči v slikarski šoli prof. Brine Torkar in sodeluje na poletnih likovnih taborih.

Prepričani smo, da je to le prva izmed številnih Lijinih razstav, ki bodo še sledile.