Med 8. septembrom in 8. oktobrom 2023 je potekal 6. Nacionalni mesec skupnega branja pod sloganom »Beremo skupaj«.

V prvem tednu so učenci 1. razreda prvič obiskali šolsko knjižnico, prejeli so svoje knjižnične izkaznice, prisluhnili pravljici in se spoznali s pravili vedenja v knjižnici.

Učiteljice slovenskega jezika, razredniki in knjižničarki smo učence motivirali za opravljanje bralne značke, prvošolci iz podružnic pa so v Tednu otroka (2.10. – 6. 10.) prejeli darilne slikanice, ki jih podarja Društvo Bralna značka Slovenije.

V šolski knjižnici smo se ob prebiranju zgodb družili tudi z učenci 2. razreda, tretješolci pa so se priključili projektu nacionalne izmenjave knjižnih kazal.

Učenci 2. in 3. triade so se izkazali kot odlični promotorji branja. Vsak dan so obiskovali učence 1. triade v jutranjem varstvu in v podaljšanem bivanju in skupaj z njimi prebirali pravljice, pesmi ali reševali uganke. Seznam prostovoljcev, ki so želeli brati mlajšim, je bil vsak dan daljši! Ob skupnem branju smo se imeli lepo in želimo si, da se bi se še naprej družili ob dobrih zgodbah.

Zapisala: Katja Kovačič