Osnovna šola Alojza Gradnika Dobrovo v okviru mreže UNESCO šol razpisuje projekt oziroma pesniški natečaj z naslovom »Mlade oči v pesmih pomladi« in vabi k sodelovanju vse osnovne in srednje šole ter gimnazije.

Cilji projekta so: mladostniško kreativno pisanje oziroma pisanje poezije, besedno ustvarjanje v slovenskem jeziku, doživljanje in vrednotenje notranjega in zunanjega sveta mladih ljudi, oblikovanje in izpovedovanje osebnih vrednot in stališč ter iskanje svobode izražanja, spodbujanje bralne kulture in ljubezni do knjige. V šolskem letu 2021/22 so bile razpisane teme harmonija, narava, ljubezen med nami. Iz naše šole sta na razpisu sodelovali učenki Neja Šuligoj in Melisa Zabreščak.

ČAS POMLADNEGA

Tukaj na travniku, daleč pod smreko,

zagledal boš toplo reko.

Zdaj, ko je toplo in varno,

zapleši svoj srečni solo.

Naj bodo dnevi sijajni,

razkadi se črnina,

zasijala bo moja gladina,

ker vem, da moramo biti le vztrajni.

Konec teka in bežanja,

zdaj blizu si spoznanja.

Uleži se v pomladno travo,

pozabi na notranjo lavo.

Konec trpljenja je vsakega,

začel se je čas pomladnega.

Neja Šuligoj, 8. b

SVETLOBA (haiku)

Sonce vzide,

hribi žarijo v jutranji svetlobi,