V podaljšanem bivanju je čas in prostor za uresničevanje raznih želja in navdihov, čas za pogovor, čas za resno delo in ustvarjalno preživljanje prostih trenutkov. Letos smo v OPB Smast počeli že marsikaj. Podoživeli predstavo o klovnu, ugotavljali, kaj nam je všeč, česa ne maramo, kje smo dobri, kaj si želimo … torej spoznavali sebe in druge ob Tednu otroka. Ob mednarodnem dnevu učiteljev smo ugotavljali, kdo so za nas učitelji in kako pomembni so. Poslikali smo panjske končnice za okrasitev stojnice na Jestivalu, posejali semena lipe, da bomo mogoče katero podarili pogorelemu Krasu, vsak dan znova skušali preseči svoje trenutne športne spretnosti, šivali, brali zgodbe v nadaljevanjih, brali drug drugemu, izdelali izdelke iz volne in še in še. Preko e-Twinninga sodelujemo v dveh projektih, kjer sedaj izdelujemo voščilnice za partnersko šolo iz Barcelone, izrisali in opisali pa smo že tudi svoje izmišljene junake, ki bi Disneyevim junakom lahko pomagali v boju za dobro. Nekateri so se preizkusili tudi v izdelavi kviza o Gregorčiču z aplikacijo Plickers in izdelavi labirintov z izmikanjem strašnim pošastim. Veliko se pogovarjamo in iščemo prave vrednote, ki bi jih radi nesli v življenje. Zato smo ob mednarodnem dnevu prijaznosti izdelali kamenčke prijaznosti in jih podtaknili po naših vaseh, da bi komu polepšali dan. Trudimo se biti strpni in prijazni in obljubljamo, da bomo to poskušali tudi v prihodnje, ko nas čakajo praznični dnevi okraševanja in posebnega pričakovanja.

Mateja Černigoj Skočir

(Skupno 231 obiskov, današnjih obiskov 1)