V torek, 7. junija 2022, je učence, ki so uspešno zaključili bralno značko, obiskal priljubljen otroški in mladinski pisatelj Primož Suhodolčan. Po uvodnem pozdravu v. d. ravnatelja Simona Skočirja in čestitkah ob uspešnem zaključku bralne značke, se je z avtorsko pesmijo predstavil učenec 6. b razreda, Mladen Agbaba. Pisatelj je svoje »resnične« prigode na zelo zabaven način najprej predstavil učencem od 5. do 9. razreda, v drugem delu pa je otroke iz vrtca ter učence iz centralne šole in podružnic od 1. do 4. razreda navdušil z dogodivščinami o nemogoči pojoči papigi. Ob zaključku srečanja je gost učencem še enkrat čestital in jih pozval k obiskovanju knjižnice in branju tudi v prihodnjih letih.