Tretješolci iz Kobarida ter učenci 1. in 2. razreda PŠ Breginj smo se skupaj podali na prometno učno pot.

Kot vsako leto, smo se ustavili na avtobusni postaji v Tolminu in se sprehodili do policijske postaje. Policistka Petra nas je kot vedno toplo sprejela in nam povedala marsikaj novega, zanimivega in poučnega. Škoda, da je bilo obiska tako hitro konec, saj se nam je že mudilo naprej.

Z vlakom smo se odpeljali do Kanala. Za nekatere učence je bilo to prvič, za vse pa nedvomno zabavno. Ogledali smo si staro mestno jedro trg Kontrada, se sprehodili po najožji ulici Kanala in se povzpeli do gradu.

Čas je minil kot bi mignil in že smo se vozili nazaj proti šoli. V TICu Kanal pa smo dobili še veliko namigov, kam jo lahko mahnemo na raziskovanje tega slikovitega kraja in njegove okolice; to je izziv za počitniške dni.

(Skupno 202 obiskov, današnjih obiskov 1)