An lip pazdrav s Cjerkna (=en lep pozdrav iz Cerknega).

Ovinkasta pot nas je v zgodnjem dopoldnevu pripeljala do CŠOD-ja v Cerknem, ki nas bo gostil prihodnjih pet dni. Že kaj kmalu smo ugotovili, da se nam hudega ne bo godilo – učitelji so dobre volje, kuharica in kuhar sta tudi fajn, repete se pa tudi da dobiti. Smo pa tudi že testirali Cerkljanske terme, učitelji pa so potesirali naše plavanje. Plavati znamo solidno, do konca tedna so nam obljubili da se bodo naše roke iz podvodnih vilic spremenile v podvodne žlice (ne vemo o čem govorijo, je pa res da smo imeli danes na jedilniku same fine jedi na žlico – a je to kaj povezano?). V večernih uricah in mrzli Cerkljanski zimi (hvala vsem mamam, ki so nam spakirale smučarsko perilo, čeprav ne smučamo, in pa trojne rokavice) smo spoznali še lepote in legende Cerknega, sedaj pa nas že čaka spanec. Se ponovno slišimo jutri!

p.s.: glede na apetit nekaterih učitelji priporočamo, da se do konca tedna naučite skuhati vsaj nekaj tradicionalnih cerkljanskih jedi (npr. ocvirkovca!)

(Skupno 391 obiskov, današnjih obiskov 1)