Spoštovani starši,

kot že veste so na naši šoli odrejene karantene posameznih razredov. Spodaj si preberite priporočilo pediatrinje Mirande Leban dr. med., spec. ped.

Spoštovani starši,

svetujemo, da se vsem otrokom, ki so v obdobju karantene ostali zdravi, opravi bris PCR na Covid-19 proti koncu karantene, za kar nas prosim pokličite ali pišite v ambulanto izbranega zdravnika otroka. 

Namen testiranja je omogočiti nadaljevanje šolanja oz. prihajanja otrok v vrtec. Nekateri ljudje namreč kljub okužbi ostanejo brez simptomov, a prenesejo virus na druge, ki obolijo. Če se to zgodi, sledi ponovna karantena vseh, ki bodo v stiku z na novo obolelimi in tega si res ne želimo. S testiranjem ob koncu karantene pa za nekaj časa izločimo le tihega prenašalca.

Za sodelovanje se priporočamo, obenem svetujem cepljenje vsem vam odraslim – tudi zaradi naših otrok!

Lep pozdrav,  

Logo ZD

Miranda Leban, dr. med., spec. pediater

(Skupno 423 obiskov, današnjih obiskov 1)