Je mednarodni projekt pri katerem sodelujejo prvošolci. Pri zahtevnejših nalogah pa jim priskočijo na pomoč tudi učenci iz višjih razredov.

Naši partnerji iz Španije so dobili navdih za projekt v knjigi J. Verna: V 80 dneh okoli sveta. Willi Fog je sprejel stavo, da zmore v osemdesetih dneh prepotovati svet. Učenci, ki sodelujejo v projektu  pa mu po svojih močeh pomagajo, da se bo vrnil kot zmagovalec.

Naši potni listi nam omogočajo, da lahko virtualno potujemo po vsem svetu.


Ena izmed naših nalog je bila tudi zapisati kaj nam pomeni mir. Učenci višjih razredov so s pomočjo mentoric Tanje Sivec Rutar in Nine Levpušček Melinc zapisali sporočila na steklenice v angleščini in slovenščini, prvošolci pa smo pripravili morsko ozadje in okrasili steklenice.

Učiteljica Aurora Calvet je o nastajanju našega skupnega panoja posnela filmček, ki si ga lahko ogledate TUKAJ.

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)