Zvezde na nebu vsako noč s svojo lučjo skrbijo, da življenje na Zemlji tudi ponoči mirno teče. Nekega dne pa kurir vesoljnega neba, komet Repatec, zvezdam pove, da je na Zemlji prava zmeda. Otroci ponoči ne spijo, mornarji se izgubljajo na morju, pesniki ne najdejo rim. Vzrok za to je zvezdica Zaspanka – najmlajša zvezda na nebu, ki redno zamuja v službo. Ker na nebu manjka zvezda, so ljudje zmedeni. Boter Mesec Zaspanko za kazen za tri dni pošlje na Zemljo. Na nebo se bo lahko vrnila, ko bo dokazala, da je dovolj pametna za službo.

… na svoji poti doživi veliko zanimivega. Tudi učenci 2.A razreda smo vstopili v pravljični svet zvezdice Zaspanke. Skupaj smo poslušali pravljico, brali, pisali, plesali in celo računali.

Likovno galerijo si lahko ogledate na povezavi: https://padlet.com/vukelica/txw2wbynqzvnble2

(Skupno 155 obiskov, današnjih obiskov 1)