Obvestilo za vse učence: v četrtek, 23. aprila bo za vse učence naše šole in podružnic potekal dan dejavnosti na temo prve pomoči. Navodila za izvedbo bodo objavljena do četrtka ob 8-ih v zavihku Pouk na daljavo. Ure, ki so na urniku v četrtek, odpadejo. Izvajali se bodo nekateri izbirni predmeti.

Vsako leto na šoli izvajamo vaje, kako moramo ravnati v primeru elementarne nesreče. Poznamo evakuacijske poti in zbirna mesta. Vemo, na koga se moramo obrniti, če opazimo, da je z nekom kaj narobe. Verjamemo, da so takšne vaje koristne in da jih nikoli ni preveč. Tudi, če tega znanja na srečo v praksi ne potrebujemo velikokrat, ga je potrebno obnavljati.

Dnevi poučevanja na daljavo so priložnost, da pomislimo tudi na nevarnosti, ki nam morda pretijo doma ter kako ravnati v primeru različnih nesreč.

Dejavnosti so prilagojene starosti učencev. Lahko jih boste izvedli sami ali v družinskem krogu.