NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA V 6. IN 9. RAZREDU- maj 2017

četrtek, 4. 5. 2017 SLJ SLJ
ponedeljek, 8. 5. 2017 MAT MAT
sreda, 10. 5. 2017 TJA BIO

Učenci si na dan preverjanja ob 8.00 na oglasni deski v avli šole ogledajo sezname po skupinah in razporede po učilnicah, nato počakajo pred učilnicami na učitelje.  Začetek preizkusa je vsak dan ob 8.30. Preverjanje je samo pisno in traja 60 minut, do 9. 30.

Od tretje šolske ure dalje poteka pouk po urniku.

Za vse učence 6. in 9. razreda bo potekalo vrednotenje preizkusov znanja v elektronski obliki in enako tudi vpogled v ovrednotene naloge in dosežke. Starši in učenci bodo do teh podatkov dostopali s šifro učenca in številko EMŠO na spletni strani http://npz.ric.si.

Seznanitev z dosežki  in vpogled v naloge:

– za učence 9. razreda: 30. in 31. maja ter 1. junija,

– za učence 6. razreda: 6., 7. in 8. junija.

Za učence bo v teh dneh organiziran vpogled v ovrednotene naloge v prisotnosti učitelja.Tudi staršem bomo omogočili vpogled in seznanitev z dosežki v prisotnosti učitelja na šoli:

– za učence 9. razreda: 31. maja med 12.00 in 13.00,

– za učence 6. razreda: 7. junija med 12.00 in 13.00.

Po vpogledu bo še možnost poizvedbe, s katero se lahko preveri ali so naloge ovrednotene v skladu z navodili.

Šola učencu izda Obvestilo o dosežkih pri nacionalnem preverjanju znanja, ki je priloga k spričevalu 6. razreda oziroma k zaključnemu spričevalu 9. razreda.

Starši, prosimo vas, da motivirate svoje otroke k čim boljši pripravi in k resnemu pristopu pri opravljanju nacionalnega preverjanja znanja.

Pjerina Sovdat, šolska svetovalna delavka                                                  Melita Jakelj, ravnateljica