V torek,11.4. smo se s četrtošolci odpravili na srečanje v dvojezično šolo Pavla Petričiča v Špeter. Dopisujemo si že več kot dva meseca, zato smo se veselili, da bomo spet videli in še bolje spoznali svoje nove prijatelje.

Doletela nas je še posebna čast, saj smo bili prvi obiskovalci njihove nove šole. Pri vstopu v šolo nas je pozdravila njihova ravnateljica, gospa Sonja Klanjšček, pričakala pa nas je tudi naša ravnateljica gospa Melita Jakelj. Namenili sta nam nekaj besed, nato pa so nam učenci in učitelji z veseljem razkazali šolo. Povedali so nam tudi nekaj o Pavlu Petričiču, po katerem se šola imenuje, nato pa so nam pripravili dve delavnici, na katerih smo se učili njihovega tradicionalnega plesa, barvali pa smo tudi pirhe ter odtiskali roke na plakat. Skupaj smo si ogledali še muzej SMO in tam spoznali njihove običaje. V šoli smo tudi pojedli kosilo, se poigrali na soncu in si izmenjali darila ter pisma. Utrujeni, a zadovoljni smo se vrnili domov, vsi pa smo bili mnenja, da si bomo z otroci iz Špetra še dopisovali in poskušali utrditi naše prijateljstvo.

Učenci 4. razreda