V petek, 7. aprila, je v restavraciji Topli Val v Kobaridu, potekalo regijsko tekmovanje v kuhanju za osnovnošolce. Učenci so pripravljali zdrave, tradicionalne jedi, značilne za kraje iz katerih prihajajo. Osnovno šolo Kobarid sta zastopali dve skupini mladih kuharjev, izmed katerih je vsaka dovršeno pripravila in postregla po eno glavno jed in sladico. Fantovska skupina  je blestela s pečeno jagnjetino, poštokljo in medeno rdečo peso v glavni jedi ter z buljo na albuminski skuti za sladico. Dekleta so postregla z odličnim ješprenjem z dodatkom dimljene postrvi in biserom naše kulinarike – kobariškimi štruklji.

Skratka, doživeli smo zelo lepo izkušnjo in poskrbeli, da se bo o tradicionalnih Kobariških jedeh še govorilo.

Mentorica: Nadja Rejec