V ponedeljek 6.6.2016 smo učenci sedmega razreda imeli naravoslovni dan na temo ekosistemov. Z učiteljicama smo se peš odpravili na Kobariško Blato. Najprej smo se ustavili pri ribniku, kjer smo opazovali rastline in živali, ter reševali učne liste. Videli in ujeli smo razvojne stopnje in odrasle osebke kačjega pastirja in žabe ter številne druge vodne in obvodne živali. Fantje so našli celo pijavko. Nato smo se odpravili naprej po tematski poti Natura 2000,opazovali zapuščene glinokope, gnezdišča sive čaplje…V šoli smo do konca rešili učne liste in si ogledali videoposnetke na to temo.

 

Napisale : Maša Bizjak, Nika Koren, Ema Šuligoj

 

1.TABLA 2. PUNCE 3. FANTJE, PUNCE 4. FANTJE 5. RAZISKOVANJE 6. LOKVANJ 7. LOKVANJ 8. VODNE Ž. 9. PAJEK 10.K.PASTIR 11. mlaka 12. MLAKA 13.OPAZOV. PTIC 14.čaplja

(Skupno 504 obiskov, današnjih obiskov 1)