Vseh učencev v šol. letu 2015/16 je 300, anketne liste smo razdelili vsem. Koliko staršev ima več otrok nismo analizirali. Predvidevamo, da so starši, ki imajo več otrok v šoli, anketni list izpolnjevali le enkrat.

Vrnjenih smo dobili 217 anket, kar je 72,3%.

Vsem staršem se zahvaljujemo!

Glede na število vrnjenih anket lahko rezultate ankete z gotovostjo posplošimo na celotno populacijo. Zadovoljni smo z visoko povprečno stopnjo zadovoljstva na vseh treh področjih, ki smo jih izpostavili. To so organizacija dela na šoli, učni uspeh in napredek učencev in mnenje staršev o dejavnikih, ki zagotavljajo uspešnost učencev naše šole v šol. letu 2015/16. Kljub temu, da imajo starši na določene situacije, ki se dogajajo v šoli največkrat le posreden vpogled, nam je bilo njihovo mnenje, ki si ga ustvarijo preko svojih otrok, ugleda šole v kraju in neposredne komunikacije z vsemi deležniki pomembno. Z zadovoljstvom ugotavljamo, da je povprečje vseh odgovorov glede same zadovoljstva z organizacijo dela v šoli v vrednosti 4,04, povprečje zadovoljstva na področju učnega uspeha in napredka učencev 4,13 in da v vrednosti 4,39 starši soglašajo z dejavniki, ki zagotavljajo uspešnost učencev. To so rezultati, ki nam nakazujejo, da smo na pravi poti, hkrati pa nas zavezujejo, da poskušamo na določenih področjih biti še boljši oziroma da delo na določenih področjih nekoliko bolj približamo staršem. Pri našem delu je namreč medsebojno zaupanje in skupni cilj izrednega pomena in le v dobrem sodelovanju, predvsem pa razumevanju si lahko obetamo, da bodo vsi učenci izkoristili potenciale, ki se skrivajo v njih.

Celotno analizo ankete si lahko trenutno ogledate s klikom na ANALIZA ANKETE .

Za kasnejše oglede pa se nahaja na naši spletni strani: PREDSTAVITEV / DOKUMENTI IN OBRAZCI pod rubriko RAZNO.

 

 

Melita Jakelj
Ravnateljica

 

 

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)