Turistična zveza Slovenije in Zavod RS za šolstvo sta v tem šolskem letu razpisala že 29. festival Turizmu pomaga lastna glava, letos na temo ZGODBE TURIZMA. Učenci podružnične šole Breginj bomo na festivalu sodelovali že dvanajstič.

Na regijski turistični tržnici, ki bo potekala 17. marca 2015 v Kopru in na kateri bo sodelovalo dvanajst velikih primorskih šol, se bomo predstavili z raziskovalno nalogo:»Tako dober, da bi ga kar ukradel!«

2015_03_17_tplg_ps_breg

Na stojnici bodo predstavljeni naši turistični proizvodi med katerimi je tudi sir Panjut, ki smo ga zasnovali skupaj z mlekarno Planika Kobarid. Vse dogajanje smo ovili v dve pripovedi iz naših krajev: Zgodba o Panjutih roparjih in Zgodbo o Krivopeti.

Več si lahko preberete v naši nalogi:

2015_03_17_platnica

»Tako dober, da bi ga kar ukradel!«

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)