V minutkah, ki so v podaljšanem bivanju namenjene usmerjenemu prostemu času, učenci prvega razreda zelo radi prisluhnejo branju zgodb v nadaljevanju. Tako smo skozi mesec oktober  prvošolci spoznavali Kovičevega junaka Pikija Jakoba, medveda, ki sedi v medvedji šoli in počne razne norčije, seveda pa se vedno tudi kaj novega nauči. Tako kot naši prvošolci. Zgodba jih je očarala in z zanimanjem so vedno znova pričakovali nov del. Skladno z zgodbo smo izdelali  mačko, ki žvižga, ker je seveda požrla sosedovega papagaja  in stanuje pri Pikiju, naslikali Pikija ob raznih dogodivščinah in si zraven brundali njegovo pesem:

To je  Piki, moj prijatelj,Piki Jakob

ki me spremlja noč in dan,

ki pozna vesele šale

in je zmeraj nasmejan.

 

Mateja Č. Skočir

(Skupno 156 obiskov, današnjih obiskov 1)