so verzi Mete Stergar, lanskoletne devetošolke. V sredo, 3. 12. 2014,  je bila gostja prireditve, na kateri nam je predstavila svojo drugo zbirko pesmi Pozabljene rože hrepenenja.

V prireditev nas je popeljal mladinski pevski zbor z dvema pesmima Golobica in Dan ljubezni. Povezovalka prireditve Neža Stres je nato na oder povabila mentorico Božico Špolad Žuber, ki nam je izčrpno predstavila Metino pesniško ustvarjanje. Meta pa je povedala, kako nastajajo njene pesmi in nam recitirala pesem Moje barve.

Po Metinih verzih “Nekatere barve so spredaj” smo poimenovali naša kulturna srečanja, na katerih ravnateljica Melita Jakelj čestita uspešnim učencem. Tokrat je pohvalila najboljše učence na tekmovanju iz logike in sladkorne bolezni, nagrajenca literarnega in likovnega natečaja ter uspešne učence na športnem področju.

1_Meta Stergar

2_zbor