dokler se na obali niso izkrcali Španci …  nam je v sredo, 3. 12. 2014, v učilnici zgodovine razlagala ga. Alenka Raspet, naša bivša ravnateljica. Potopisno predavanje, ki nam ga je podarila, je oblikovala na podlagi njenega izleta v Peru in Bolivijo. Med drugim nam je skozi svoje besede opisala veliko značilnosti Peruja in Bolivije. Razložila je zastavo, grb, zemljevide ter pokrajine. Pred zgodovinskim delom nam je predstavila kulturne in geografske značilnosti. Izpostavila je največje zgodovinsko, sedaj sicer porušeno mesto v Peruju, Machu Piccu.

Njeno predavanje je bilo zabavno in koristno, saj nam je svoje doživljaje in pridobljene informacije predstavila tako, da smo se naučili še več o Inkovski kulturi in zgodovini.

Peru_2

Natalia Jelić, 9. b

(Skupno 303 obiskov, današnjih obiskov 1)