Oktobra smo na vseh šolah Zgornjega Posočja v okviru projekta Mednarodni mesec šolskih knjižnic pripravili paleto dejavnosti z namenom, da bi učencem približali branje kot čudovito doživetje.

Otroci tretjega sveta

Na OŠ Simona Gregorčiča so v tednu otroka, od 6. do 13. oktobra 2014, učenci vseh razredov prvega triletja in podružnične šole Drežnica poslušali japonsko pravljico Prodajalec rib in reševali knjižno uganko.

Bivša učenka Darja Gruntar je v šolski knjižnici pripravila fotografsko razstavo Otroci tretjega sveta z opisom življenja otrok na Madagaskarju.

Madagaskar

Četrtošolci so pisali poklicne uganke, petošolci pa so v okviru kulturnega dne Knjižnice nas bogatijo spoznavali osnovno razdelitev in postavitev gradiva v knjižnicah. Njihovi likovni izdelki na temo najljubših knjig in literarnih junakov bodo v knjižnici razstavljeni ob mednarodnem dnevu knjig za otroke.

 

Spletna novica: Martina Kozorog Kenda

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)