Ustvarjalno preživljanje prostega časa je dejavnost namenjena razvedrilu, sprostitvi in v kateri učenci nimajo učnih obveznosti. Učencem omogoča ukvarjanje z različnimi vsebinami po njihovi izbiri. Učitelj usmerja učence v aktivnosti, ki naj imajo določen cilj, ob čemer upošteva in omogoča razvoj njihovih interesov in sposobnosti na vseh temeljnih področjih razvoja osebnosti. Učenci izdelujejo različne izdelke (likovne, literarne…), spoznajo različne likovne tehnike, materiale, pripomočke itd.

 

Cilji:

Učenci:

  • razvijajo ustvarjalnost na kulturnem, umetniškem, športnem in drugih področjih,

  • razumejo in doživijo pomen aktivno preživetega prostega časa za sproščeno počutje in osebni razvoj,

  • se naučijo izbirati in soorganizirati aktivnosti glede na svoje interese,

  • se učijo mnenja usklajevati z vrstniki in sprejemati različne vloge v skupini in ob tem spoznavajo sebe in druge ter se učijo sprejemati in ceniti drugačnost,

  • se soočajo z rezultati osebnega in skupnega dela in jih v obliki predstavitev in razstav

prikažejo tudi drugim,

  • se navajajo na natančnost in vztrajnost pri delu.
  • SAM_0510SAM_0494

SAM_3015

 

 

Objavila Nika Eržen.

(Skupno 269 obiskov, današnjih obiskov 1)