Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da so se v prvi triadi pojavili posamezni primeri otroške nalezljive bolezni impetigo. Pri bolezni gre za gnojno okužbo vrhnjega sloja kože, prepoznamo pa jo po pojavu mehurčkov in krast na koži, ki se lahko razširijo na različne dele telesa in na ljudi, s katerimi je oboleli v tesnejšem stiku. Bolezen se pogosteje pojavlja v poletnem obdobju, spremembe pa nastanejo na mestih predhodno poškodovane kože (npr. na mestih pikov žuželk, prask, manjših ran, odrgnin ipd.).

Več informacij o bolezni lahko najdete na spletni strani NIJZ: https://www.nijz.si/sl/impetigo

Preprečevanje širjenja bakterij, ki povzročajo impetigo, temelji na skrbni osebni higieni. Ob sumu okužbe naj otrok ostane doma, potreben je obisk pediatra, kožne spremembe pa naj bodo pokrite, da se okužba težje prenaša dalje.

Otroci z nezdravljenim impetigom ne smejo v vrtec ali šolo, dokler se spremembe na koži ne zasušijo. Ob uvedbi sistemskega antibiotičnega zdravljenja se otrok lahko vrne v šolo ali vrtec po preteku 48 ur.