Kobariška osnovna šola že vrsto let sodeluje na različnih mednarodnih projektih, ki potekajo v okviru eTwinning-a. Projekti sledijo načelom Centralne svetovalne službe e-Twinning iz Bruslja, njihovo najpomembnejšo vodilo pa je, da s takimi projekti razvijamo lastno in otroško inovativnost ter ustvarjalnost. S tem po svojih močeh prispevamo k osebni rasti posameznika za boljšo Evropo.

Eden od trenutnih projektov je Ready eTwinning One, pri katerem se obravnava teme kot so samopodoba, varna raba interneta, inkluzija in podobno. Sodelujoči v projektu iz Kobarida so se jeseni odločili v svet poslati 4 knjige prijateljstva. Različni razredi so ustvarjali na temo prijateljstvo, učenci drugega razreda pa so knjigo uredili in jo poslali na dolgo pot po svetu. Knjige so potovale v različne evropske države – Portugalsko, Španijo, Italijo,.. Tam so otroci nato svoje izdelke na temo prijateljstva dodali v knjigo in nato knjigo spet poslali naprej. V teh dneh se je v Kobarid vrnila prva izmed knjig prijateljstva, svojo pot pa bo že kmalu nadaljevala naprej na prav posebno območje. Otroci so se namreč domislili, da bi knjigo prijateljstva, napolnjeno z dobrimi mislimi, trenutno najbolj potrebovali otroci iz Ukrajine.  Knjigo bo tako prejela partnerska šola v projektu na Poljskem, kjer bo ena izmed učiteljic prostovoljk, knjigo ponesla do otrok v begunskem kampu.

Prisluhnimo učiteljici Aurori Calvet in otrokom iz drugega razreda, kaj nam v pogovoru zaupajo o knjigi prijateljstva.

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)