Ker v 2. razredu pri pouku v zadnjem mesecu spoznavamo življenje nekoč smo se odločili, da malo bolj podrobno raziščemo tudi zgodovino Kobarida. Na željo otrok smo se odpravili v Kobariški muzej, kjer so nas prijazno sprejeli. Ogledali smo si zanimive razstavljene predmete, najbolj pa nas je navdušila interaktivna predstavitev vojakovega pisma in osvajanja Kobarida. Muzej smo zapustili navdušeni! Le teden dni kasneje pa smo se odločili, da si ogledamo še del Kobariške zgodovinske poti. Od šole nas je pot vodila do Napoleonovega mostu, nato pa ob Soči do slapa Kozjak. Ogledali smo si vojaške jarke, preverili pa smo tudi kako trde postelje so imeli vojaki. Za konec smo si oči odpočili še na čudovitem slapu Kozjak, nato pa smo polni vtisov odkorakali nazaj proti šoli.

eTwinning projek: Let’s learn oudoors

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)