Danes je bil za šolarje poseben dan, še posebej za otroke prvošolce, ki so prestopili šolski prag in postali učenci Osnovne šole Simona Gregorčiča Kobarid. Prijazno so jih sprejeli in pozdravili gospa ravnateljica Melita Jakelj, gospod župan Marko Matajurc, gospod občinski redar Janko Volarič in učiteljice prvega razreda. Vstopiti v razred pa ni bilo kar tako, saj so učenci 1. a morali najprej prerezati slavnostni trak, da so si lahko ogledali učilnico in poiskati svoje ime, kjer bodo sedeli. Za pravljično doživetje sta poskrbela igralca lutkovnega gledališča Bobek s predstavo O debeli repi. Na koncu nas je čakalo še sladko presenečenje, prvošolska torta, darilo Občine Kobarid in sirček iz Mlekarne Planika.

Učiteljice prvega razreda